co je realitní fotografie?

Realitní fotografie je speciální odvětví fotografie, reagující na potřeby realitních kanceláří a jejích makléřů. Realitní fotograf zvládá nafotit interiér i exteriér nemovitosti v maximální kvalitě, v co nejkratším čase a fotografie dodat v co nejkratším termínu. Přitom dodat klientovi maximální možné množství fotografií za rozumnou cenu. 

V čem je speciální?
Realitní makléř vyžaduje kvalitní fotografie za rozumnou cenu, nafocené v co nejkratším čase a dodané co nejdříve.

Pokud si rozebereme jednotlivé body:

Kvalita fotografií: každý si přeje, aby fotografie nemovitosti zaujaly na první pohled. Zároveň musí informovat o stavu nemovitosti, o dispozici a v neposlední řadě je třeba klienta do nemovitosti dostat osobně, aby poznal i to, co z fotografie není čitelné. Jako je pocit z daného místa, zvuk v okolí atd…. toto bohužel na fotografii nelze zachytit.

Nejkratší čas nafocení: Fotografování by mělo šetřit čas makléře a nezatěžovat majitele nemovitosti, popřípadě nájemníky, které v nemovitosti bydlí. To znamená, že fotograf si musí ohlídat stav fotografované nemovitosti (pořádek), ale zároveň musí postupovat rychle a přesně.
Makléř může fotografování zrychlit přípravou nemovitosti na focení ještě před příchodem fotografa, nebo instruováním majitele nemovitosti (nájemníka), jak připravit nemovitost k nafocení.

Dodání fotografií v co nejkratším čase: Každý makléř Vám řekne, že fotografie potřebuje co nejrychleji. Já osobně jsem začínal fotografovat pronájmy a v těch je rychlost obzvláště potřebná. Od nafocení do odeslání fotografií klientovi obvykle neuplyne ani 12 hodin.

Rozumná cena: – tak toto je velmi subjektivní záležitost. Ale pokud se propojí vše předešlé do jednoho celku a výsledek bude skvělý, máte před sebou profesionála. A cena by neměla být ani přemrštěná ani nízká. Vždyť s profesionálním realitním fotografem šetříte Váš čas i čas Vašeho klienta a získáte velmi důležitý prvek propagace nemovitosti, bez kterého se dnešní realitní trh neobejde.